Doğum Haritası Nasıl Çıkartılır

Herkese Merhaba,

Bu yazımda, doğum haritası çıkartma konusunda, size yardımcı olacak adımları anlatmaya çalışacağım.

Aşağıdaki linke tıklayarak, videodan da, doğum haritası çıkartma konusunda, destek alabilirsiniz.

https://www.youtube.com/shorts/Ifd2OLz7WzM

 

Diğer Youtube videoları izlemek için, buraya tıklayabilirsiniz. 

 

YÜKSELEN BURÇ ÖNEMLİ Mİ?

Genel olarak, hemen her ortamda astrolojik olarak yapılan paylaşımlarda, Yükselen burç baz alınarak yorumlar yapılıyor. Bu genelde iyi bir öngörü gösteriyor gibi. Ama haritamızda, Ay burcu, Merkür burcu, Mars burcu, Venüs burcu, Satürn burcu, Jüpiter burcu, Plüton burcu, Neptün burcu gibi bütün gezegenler burçlarda bulunuyor. Bazen aynı burçta oldukları da oluyor. Madem ki doğum haritamız bizim parmak izimiz, neden “sadece” yükselen burcumuza göre yorumları dikkate alalım. Diğer gezegen ve bulunduğu burçlarda bize işaretler vermektedir. Bunların kılavuzluğundan da faydalanalım.

DOĞUM HARİTASI NE ANLATIR?

Doğum haritası, kişinin parmak izi gibidir. Kişinin doğduğu andan ki, gökyüzünün iz düşümüdür. Bu harita, kişiliği anlatır. Karakteri anlatır. Kişinin davranışlarının sebebini anlatır. Hayatta karşılaşacağı konulara karşı, tepkilerini anlatır. 

Doğum haritası elinizde olduğunda. Transit haritayla birlikte. İlerleyen zamanlarda. Hani planet, sizin hayatınızı nasıl etkileyecek. Bunu öngörmek için, kullanabilirsiniz.

Doğum haritanızı çıkarttıktan sonra, hangi planetteki burç, sizin hayatınızı nasıl etkiliyor. Bunları daha kolay takip edebilirsiniz.

 

HERKESİN ASTROLOJİ UZMANI OLMASINA GEREK YOK

Hepimiz çarpım tablosunu biliriz, topla çıkarmayı biliriz, ama hepimiz matematik uzmanı değiliz. İşimize yaradığı kadarını öğrenmemiz, bilmemiz ve uygulamamız yeterli aslında.

Astrolojiyi uzaylı gibi görmek, uzaylı gibi göstermeye de gerek yok. Az çok astroloji ve burçlarla ilgili, bilgi ve duyumları olanlar, kendi haritasını bildikten sonra, günlük, haftalık, aylık, senelik gezegenlerin hangi burçta olduğunu takip etmesi yeterli aslında.

Amerikayı yeniden keşfedin demiyorum, herkesin doğum haritasını ve günlük açıları bir araya getirerek yaptığı yorumları sizlerde yapabilirsiniz diyorum. Az ilginiz ve bilginiz olması, kendinize yetecek kadar olması bile yeterli. Kova Çağındayız artık. Bu herkesin kolayca astroloji öğrenebilmesine olanak sağlıyor. 

DOĞUM SAATİ ÖNEMLİ Mİ?

Harita çıkartma konusunda, genelde hepimizin en büyük eksikliği, doğum saatimizi bilmiyor olmamız. Aslında doğum günümüz kadar, doğduğumuz yerin koordinatları ve saat, hatta dakika çok önemli. Ama saati bilinmeden de, doğum haritanız ve güncel açıların arasında kurulacak bağları, anlamakla da, öngörüler oluşturmakta yapılabilir.

O yüzden siz yine de, saat net olmasa da, gününüzün net olduğu tarihe göre haritanızı çıkartabilirsiniz. Herhangi bir saat seçerek, haritayı oluşturabilirsiniz. Ama yükselen burcunuz bu durumda gerçek olmayacaktır. 

EN GÜVENİLİR, DOĞUM HARİTASI ÇIKARTMA SİTESİ

Harita çıkartmak için ben www.astro.com sayfasını kullanıyorum. İngilizce, Türkçe ve bir çok dilde bu siteyi kullanabilirsiniz.

Şimdi adım adım doğum haritası çıkartalım. 

www.astro.com sayfasında “All Free Horoscopes at a Glance”  buraya tıklayın.

 

 

Gelen sayfadan, “Chart drawing, Ascendant”  tıklayarak, bir sonraki adıma ilerleyin.

 

İlk defa bu işlemi yapacağınızdan, ilk girişi yapmak için, “click here go to the data entry page” e tıklayın.

 

 

İlk defa bu işlemi yapıyorsanız, ilk defa bu sayfadan harita çıkartıyorsanız, ” I understand” yazısı yanındaki kutucuğu işaretlemeniz gerekiyor.
Bu görsel çıktığında isim ve soyisim yamanıza çok fazla gerek yok. Sadece isim hatta bir harf yazmakta yeterli olacaktır.

“gender” kısmını doldurun …bayanlar için  “female”..baylar için “male” …diğerleri için “event/other” işaretleyeceksiniz.

“Birthday” kısmına, doğum gününüz, ay, yıl yazacaksınız.

“hour” saatinizi ve dakikasını yazacaksınız

“country” doğduğunuz ülkeyi seçin…

 “birth town” doğduğunuz şehri yazın, genelde otomatik olarak çıkacaktır.

Alt kısımdaki “continue” kısmını tıklayarak, önünüze haritanızın geleceğini göreceksiniz.

Ben aşağıda örnek bir harita çıkarttım. Bu görselde, solda var olan tabloyu, kısa ve anlaşılır olarak. Aşağıda sizin için örnekledim.

 

Planetler Burçlar Evler
Yükselen Burç Koç- 16 derece
Güneş Burcu Oğlak-12 derece 10. evde
Ay Burcu Yay-9 derece 8. evde
Merkür Burcu Oğlak-14 derece 10. evde
Venüs Burcu Yay-20 derece 9.evde
Mars Burcu Kova-2 derece 11. evde
Jüpiter Burcu Terazi-9 derece 6. evde
Satürn Burcu Terazi-9 derece 6. evde
Uranüs Burcu Yay-28 derece 8. evde
Neptün Burcu Yay-23 derece 9. evde
Plüton Burcu Terazi-24 derece 7. evde
Chiron Boğa-13 derece 1. evde
Kuzey Ay Düğümü Aslan-11 derece 5. evde

Haritanızı çıkarttınız. İngilizce olduğu için de anlamakta zorlanacaksınız belki. Ortada bir yuvarlak, kenarlarda yazılar, ortada çizgiler falan.. En iç kısımdaki sayılar, saat yönü tersinedir. Bu sayılar  Astrolojideki Ev’leri işaret eder. Başlangıçta karışık görünebilir.

 

Planetler arasındaki açıları da tespit edebilirsiniz.  Kare 90 derece demektir. Üçgen 120 derece demektir. Yatay sonsuzluk işareti, 180 derece demektir. Tava şeklindeki kulplu yuvarlak, kavuşum demektir.  Çizgi üzerindeki V harfi, 30 derece demektir. Çapraz gibi, yıldız gibi olan çizgi, 60 derece demektir. Q harfi 150 derecedir.

Yukarıdaki örnekte, Güneş ve Merkür Kavuşum halinde. Güneş ve Jüpiter Kare açıda, yani aralarındaki açı 90 derece. Mars ve Jüpiter arasında üçgen görüyoruz. Yani Mars ve Jüpiter arası 120 derece. Ay ve Jüpiter arasında yıldız gibi bir işaret var.  Yani Ay ve Jüpiter arasında, 60 derece var. Jüpiter ve AC yazan kısım arasında, sonsuzluk gibi bir işaret var. Bu 180 derece demektir. Jüpiter ve AC ( ani yükselen burç) arasında 180 derece var.  Venüs ve Satürn arasında Q harfi var. Bu da 150 derece demekti. Venüs 150 derece Satürn diyebiliriz.  Ay ve MC arasında çizgi üstünde V harfi olan bir simge var. Buna göre Ay 30 derece MC diyebiliriz.

Çok detaya değil, soldaki tabloya bakmanız yeterli.  Güneş, Ay, Merkür ve diğer gezegenlerin simgelerinin karşısında İngilizce burç isimleri ve dereceleri göreceksiniz.

BURÇLARIN TERCÜMESİ

Aries

Koç Burcu

Taurus

Boğa Burcu

Gemini

İkizler Burcu

Cancer

Yengeç Burcu

Leo

Aslan Burcu

Virgo

Başak Burcu

Libra

Terazi Burcu

Scorpio

Akrep Burcu

Sagittarius

Yay Burcu

Capricorn

Oğlak Burcu

Aquarius

Kova Burcu

Pisces

Balık Burcu

 

Burçların solundaki “derece” sağındakiler ise dakika ve saniyedir. Siz genel olarak derece, yani soldaki rakamı baz alabilirsiniz. Ben genelde, doğum haritası analizlerini yaptığım kişilere, anlaşılır olması için altta tablo halinde veriyorum. Örnek olarak görsel paylaşıyorum burada. Kendinize böyle bir tablo hazırlayarak, anlaşılır hale getirip, elinizin altında bulundurabilirsiniz.

Artık haritanız hazır. Bundan sonraki anlatımlarımda, haritayı ve güncel açıları bir araya nasıl getireceğinize dair, yazılarımla anlatmaya çalışacağım.

Video çekimleri, yazılar ve paylaşımlara zaman ayırmam için, sizin güzel enerjilerinize ve yorumlarınıza ihtiyacım olacak.

Sormak istedikleriniz için instagram sayfamdan ( @astrolojigunlugu ) mesaj atabilir, mail ile astrolojigunlugu@gmail.com adresine mail atabilirsiniz.

Haritanız hazır ise, Youtube videolarımı izlemeye başlayın. 

Sevgiler…

Fadime İpek Birel

 

 

#astrolojiveben #ipekfadimebirle #fadimebirel #astroloji #yeniay #dolunay #güneştutulması #aytutulması #koçburcu #boğaburcu #ikizlerburcu #yengeçburcu #aslanburcu #başakburcu #teraziburcu #akrepburcu İpek Fadime Birel ile astroloji, #yayburcu #oğlakburcu #kovaburcu #balıkburcu #qoçbürcü #buğabürcü #Əkizlərbürcü #Xərçəngbürcü #şirbürcü #qızbürcü #Tərəzibürcü #Əqrəbbürcü #oxatanbürcü #oğlaqbürcü #dolçabürcü #balıqlarbürcü #astroloji #aries #taurus #gemini #cancer #leo #virgo #libra #scorpio #sagittarius #capricorn #aquarius #pisces