Ben Kimim

BEN KİMİM

 

 

FADİME İPEK BİREL

İLK MERAK

Astrolojiye olan merakımı 12 li yaşlarda fark ettim. 20 li yaşlarda EPHEMERIS ile tanıştım. Astroloji ilmini anlamaya ve öğrenmeye başladım.

Önce kendimi tanımak için yola çıktım. Sonra başkalarını anlamak için, astrolojiye ihtiyaç duydum. En sonrasında, hayatı anlamak için, astrolojinin yeteneklerini keşfetmekle devam ettim. 

EĞİTİM

İlk, orta, lise ve üniversite eğitimlerimi İstanbul da tamamladım. İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi Maden Mühendisliği mezunuyum. 

Maden Mühendisliği eğitimimde, yeraltının gizemini de araştırma öğrenme fırsatı buldum. Okulu bitirdikten sonra Türkiye’nin güçlü bir firmasında Mühendis olarak çalıştım. O sırada Astroloji eğitimi de almaya başladım. Gökyüzünün gizemini de Astroloji ile çözmeye çalıştım.  

ÇALIŞMA HAYATI

Şantiyelerde kazandığım, işletme ve ticaret tecrübemle. Dekorasyon ürünleriyle ilgili, bir işletme kurdum.  İthalat ve ihracat yaptığım, Mira Dekor şirketimi, 2005 de kurdum. 

Bütün dünyadan, yeni kişiler tanıdım. Astroloji bilgimi, başka ülke arkadaşlarımla ilişkilerimde de, öngörülere neden oldu. Astroloji ile ilgili, kendimi geliştirmeye de devam ettim. 

 

ASTROLOJİ İLE İLGİLİ AMACIM

Her gün, ASTROLOJİYE dair, bulduğum veya aradığım yeni bilgilerle, hala öğrenmeye devam ediyorum. Tecrübelerimi ve öğrendiklerimi de aktarmaya çalışıyorum.

Astrolojinin pratik olarak anlaşılması ve hayata katılması için, çalışıyorum. Herkes teknik olarak bilmek zorunda değil. Ama herkes hayatına ASTROLOJİYİ katmak zorunda… Bunun nasıl olacağını anlatmak benim hedefim.  

İlginize şimdiden teşekkür ediyorum.

 Youtube videolarımı izlemek için, buraya tıklayabilirsiniz. 

FADİME İPEK BİREL

@astrolojigunlugu

 

 

FADİME İPEK BİREL

FIRST CURIOUS

I realized my interest in astrology at the age of 12. I met EPHEMERIS in my 20s. I started to understand and learn the science of astrology.

First I set out to get to know myself. Then I needed astrology to understand others. Finally, I continued to explore the abilities of astrology to understand life.

EDUCATION

I completed my primary, secondary, high school and university education in Istanbul. I graduated from Istanbul Technical University Mining Faculty Mining Engineering.

During my Mining Engineering education, I also had the opportunity to research the mystery of the underground. After graduating from school, I worked as an engineer in a powerful company in Turkey. At that time, I also started to study Astrology. I tried to solve the mystery of the sky with Astrology.

WORK LIFE

With my business and trade experience gained at construction sites. I started a business related to decoration products. I established my Mira Dekor company, which I import and export, in 2005.

I met new people from all over the world. My astrology knowledge also led to predictions in my relationships with my friends from other countries. I also continued to improve myself about astrology.

MY PURPOSE WITH ASTROLOGY

Every day, I continue to learn, with new information about ASTROLOGY that I find or seek. I also try to convey my experiences and what I have learned.

I am working for the practical understanding of astrology and its participation in life. Not everyone technically needs to know. But everyone has to add ASTROLOGY to their life… My goal is to explain how this will happen.

Thank you in advance for your interest.

To watch my youtube videos,English version and other languages, you can click here. 

FADİME  İPEK BIREL

@astrolojigunlugu